Logo Gmina Krasnopol

Ścieżki edukacyjne

Ścieżka przyrodnicza „Płazy” jest stosunkowo krótka i przebiega wśród pól, łąk i zabagnień położonych w centralnej części Półwyspu Rosochaty Róg. Możesz dojść do niej od przystanku PKS w Czerwonym Folwarku (ustawiona jest tam tablica informacyjna opisująca przebieg ścieżki i jej walory przyrodnicze), od strony wschodniej lub drogą od zachodu – wzdłuż zielonego szlaku turystycznego. Idąc drogą od strony wschodniej, którą przebiega granica Wigierskiego Parku Narodowego, po przebyciu około 800 metrów dotrzesz do pierwszego przystanku na naszej ścieżce. Dojście do początku ścieżki zajmuje nie więcej niż 10 - 15 minut. Kierując się drogą od strony zachodniej mijasz po prawej stronie pole biwakowe i niewielki parking. Idąc dalej, zgodnie z kierunkowskazami, docierasz do rozwidlenia dróg i skręcasz w lewo. Po przejściu około 1 km docierasz do ścieżki przyrodniczej. Ta droga jest znacznie dłuższa od poprzedniej (ma około 3 km długości) i będziesz potrzebował na jej pokonanie około 45–60 minut. Na ścieżce na odcinku około 500 metrów ustawionych jest 6 tablic opisujących przyrodę tego terenu. W zależności od stopnia zainteresowania, zapoznanie się z walorami przyrodniczymi ścieżki zajmie Ci około 30–50 minut. Opuszczając ścieżkę możesz wrócić do przystanku autobusowego w Czerwonym Folwarku jedną z opisanych wyżej dróg, w zależności od ilości posiadanego czasu. 

 

  

 

Cała trasa ścieżki została oznakowana, musisz zatem zwracać uwagę na wymalowane na kamieniach lub tabliczkach znaki ścieżki: białe kwadraty z ukośnym, zielonym paskiem. Na trasie ścieżki wybudowana została kładka przebiegająca przez teren podmokły oraz pomost wcinający się w niewielki staw. Zachowaj szczególną uwagę poruszając się po tych obiektach. 

 

Ścieżka edukacyjna „Puszcza”

Trasa ścieżki zlokalizowana jest w Wysokim Moście, położonym na 
północnym skraju Puszczy Augustowskiej, nad rzeką Czarna Hańcza. Czas zwiedzania 
około 3 godz. Na ścieżce umiejscowiono 8 przystanków: Stare traktyCzarna 
Hańcza
Stanowisko archeologiczneKamedulska smolarniaMorena czołowa
Żurawinowe BagnoStarodrzewSuchar Konopniak.  

 

Ścieżka edukacyjna „Dary Natury”

Ścieżkę tworzy sześć tradycyjnych wiejskich ogródków 
zlokalizowanych przy siedzibie WPN w Krzywem i przy szkołach w Maćkowej Rudzie, 
Płocicznie, Nowej Wsi i Przebrodzie. Ścieżka jest efektem projektu ochrony i przywracania ogródków wiejskich, dawnych odmian kwiatowych i ziół użytkowych, 
zrealizowanym w 2006 roku. W ogródkach można zobaczyć piękno tradycyjnych 
odmian: aksamitki, astry, chryzantemy, cynie, dalie, dzwonki, firletki, floksy, 
goździki brodate, irysy, lilie smolinosy, liliowce, łubiny, kosmosy, maciejka, 
mak ogrodowy, malwy, marcinki, orliki, ostróżki, rudbekie, słoneczniki, słoneczniczki, szafirki, tulipany, złocienie i wiele innych. 40 gatunków zostało 
opisanych na tabliczkach informacyjnych znajdujących się przy siedzibie parku.

Wójt gminy zaprasza

Karol Szrajbert

Przyjęcia interesantów:
Wójt Gminy Krasnopol przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek, w godzinach od 8.00 do 16.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w następnym dniu roboczym.

Urząd Gminy Krasnopol

ul. Wojska Polskiego 4
16-503 Krasnopol
tel./fax: 87 516-40-10
e-mail: sekretariat@ug.krasnopol.wrotapodlasia.pl


WAŻNE: Od 2020 roku opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na indywidualny rachunek bankowy. Informację o numerze rachunku można uzyskać w urzędzie.


Nr konta bankowego na który należy uiszczać podatki, opłaty lokalne inne niż za odpady komunalne, opłatę skarbową :

Bank Spółdzielczy Suwałki  24 9359 0002 0003 1440 2011 0003

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.