Logo Gmina Krasnopol

News

News zdjęcie id 793

Okolicznościowy list Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego

10.11.2022

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości"
Marszałek Józef Piłsudski


Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy Obchodów Święta Niepodległości,

   najważniejszą gwarancją niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny oraz bezpieczeństwa Jej przyszłych losów jest patriotyzm Polaków. Nasz naród, mimo błędów, a nawet aktów zdrady części jego elit, nigdy nie poddał się zniewoleniu i obcej dominacji. Miłość do Polski ostatecznie zawsze zwyciężała w konfrontacji z targowicą, partykularyzmem i prywatą, choć nieraz przychodziło nam płacić za to wysoką cenę. Utrata niepodległości przez wielkie i dumne państwo, jakim była I Rzeczpospolita, nadała tragiczny wymiar życiu przyszłych pokoleń. Dzięki świadomości i sile ducha narodowego Polaków po 123 latach braku własnego państwa zdołaliśmy znowu „wybić się na niepodległość”. Nie było nam jednak dane cieszyć się nią na trwałe. Odrodzone państwo polskie, po odparciu nawały bolszewickiej 1920 roku, wywalczyło tylko na dwadzieścia lat swoje bezpieczeństwo i możliwość odbudowy jego siły po okresie zaborów. Wkrótce znowu doświadczyliśmy niemieckiej i rosyjskiej agresji, IV rozbioru Polski i sowieckiej komunistycznej okupacji. Naród polski nigdy się jednak nie poddał, bo w naszej historii „walka o wolność, gdy się raz zaczyna, z krwią ojca spada dziedzictwem na syna”.

   Współczesne pokolenie Polaków cieszy się wolnością i ma szczęście żyć we własnym suwerennym państwie. Historia jednak ma swoje nawroty, a imperializmy wciąż odżywają. Mimo wojny, która toczy się niedaleko naszych granic i zagrożenia także naszego bezpieczeństwa ze strony Rosji, wiary i otuchy dodaje dokonujące się w ostatnim czasie wzmacnianie naszej siły obronnej, rozbudowa i unowocześnianie polskiej armii, solidarność sojuszników Polski w ramach NATO, a przede wszystkim coraz mocniejszy patriotyzm Polaków, w tym młodego pokolenia, czego jednym z dowodów jest chętne i dobrowolne wstępowanie naszych obywateli w szeregi polskiego wojska.

   Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz swojemu patriotyzmowi. Aby był on mocny, głęboki i świadomy, warto podejmować refleksję nad naszą historią, dobrze rozumieć jej karty, i te heroiczne, i te tragiczne, a także odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dzisiaj służyć Polsce i jej przyszłości, by nie powtarzać błędów przeszłości i nie doświadczać ponownie ich tragicznych konsekwencji.

   Nie jest to trudne. Wystarczy kochać swo Ojczyznę, czuć i myśleć po polsku oraz mieć w sobie szczere przekonanie, że warto być Polakiem i że to nie jest powód do kompleksów, lecz do narodowej dumy.

Niech żyje wolna, niepodległa i suwerenna Polska, Najjaśniejsza Rzeczpospolita!

Święto Niepodległości 2022 roku

Z wyrazami patriotycznej solidarności


Poseł na Sejm
Rzeczypospolitej Polski

Okolicznościowy list Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego

Wójt gminy zaprasza

Karol Szrajbert

Przyjęcia interesantów:
Wójt Gminy Krasnopol przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek, w godzinach od 8.00 do 16.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, interesanci przyjmowani są w następnym dniu roboczym.

Urząd Gminy Krasnopol

ul. Wojska Polskiego 4
16-503 Krasnopol
tel./fax: 87 516-40-10
e-mail: sekretariat@ug.krasnopol.wrotapodlasia.pl


WAŻNE: Od 2020 roku opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na indywidualny rachunek bankowy. Informację o numerze rachunku można uzyskać w urzędzie.


Nr konta bankowego na który należy uiszczać podatki, opłaty lokalne inne niż za odpady komunalne, opłatę skarbową :

Bank Spółdzielczy Suwałki  24 9359 0002 0003 1440 2011 0003

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.